نتایج جستجو برای عبارت :

شلم شوربا

نمیدونم واسه اینجا قراره چه رویه‌اییو در پیش بگیرم، چقدر واقعی بنویسم، چقدر رک حرف بزنم،اصلا مودب باشم یا نه
ولی میدونم از فکر کردن به این که قراره چیکار کنم خسته‌ام در نتیجه با وبلاگ شلم شورباریی مواجه خواهیم بود؛ زیرا که نویسنده‌اش شل کرده 
مرد کری بود که می‌خواست به عیادت همسایه مریضش برود. با خود گفت: من کر هستم. چگونه حرف بیمار را بشنوم و با او سخن بگویم؟ او مریض است و صدایش ضعیف هم هست. وقتی ببینم لبهایش تکان می‌خورد. می‌فهمم که مثل خود من احوالپرسی می‌کند. کر در ذهن خود, یک گفتگو آماده کرد. اینگونه:
من می‌گویم: حالت چطور است؟ او خواهد گفت(مثلاً): خوبم شکر خدا بهترم.من می‌گویم: خدا را شکر چه خورده‌ای؟ او خواهد گفت(مثلاً): شوربا, یا سوپ یا دارو.من می‌گویم: نوش جان باشد. پزشک تو ک
در طول این سال ها  وقتی مامان بعد از نبرد یک تنه با کار خانه کم می آورد و در رخت خواب می افتاد و ما هم گیج و سرگردان دنبال زودپز و هاون و ادویه و گوشت خورشتی و سبزی سوپ و آش و... می گشتیم و هر ثانیه دعا می کردیم مامان زودتر خوب شود تا از این اوضاع داغان و شلم شوربا نجات پیدا کنیم.دقیقا همان لحظه ها با هم تصمیم می گرفتیم که از این به بعد هر کدام گوشه ی کاری را بگیریم تا به آن اوضاع نیفتیم.دو سه روز اول خوب پیش می رفت و بعد دوباره و دوباره  از زیر کار در
مرد کری بود که می خواست به عیادت همسایه مریضش برود. با خود گفت: من کر هستم. چگونه حرف بیمار را بشنوم و با او سخن بگویم؟ او مریض است و صدایش ضعیف هم هست. وقتی ببینم لبهایش تکان می خورد. می فهمم که مثل خود من احوالپرسی می کند. کر در ذهن خود, یک گفتگو آماده کرد. اینگونه:من می گویم: حالت چطور است؟ او خواهد گفت(مثلاً): خوبم شکر خدا بهترم.من می گویم: خدا را شکر چه خورده‌ای؟ او خواهد گفت(مثلاً): شوربا, یا سوپ یا دارو.من می گویم: نوش جان باشد. پزشک تو کیست؟ او خ
تق، پیسسسدوباره واشر لوله ی زیر سینک پاره شد. حالا وسط این شلم شوربا باید از ته کمد دنبال واشر هم بگردم. هر قدمی که برمیدارم ۶ تا فحش حواله اش میکنم، نامرد مگر مجبور بود ۵ سال برود ان سر دنیا، و انقدر سر نزند که الان که میخواهد بیاید مجبور شوم مثل غریبه ها خانه را برق بیاندازم. نمیدانم چطوری شده. میشود از اینستایش فهمید که موهایش را کوتاه کرده، چتری های همیشگی اش را کنار گذاشته و کنار ان گردنبند بی اویز طلایی ای که چندسال پیش برایش خریدیم[ آخ که
وقتی از خودت فاصله می گیری، نه یک سانت و نه یک متر و یک کیلومتر، که سال ها، سال های نوری، درست لحظه ای که باور می کنی این موجود عجیب و غریب "تو" هستی، معجزه ای می رسد که ناگهان به یادت می آورد که بودی، چه بودی، و چه می خواستی باشی
وقتی باور کرده بودی تنها نیستی، باور کرده بودی باید تلاش کرد و تنها نماند، غرق در دنیای دیگران شد، فرصتی برای "تو" بودن نداری، زمان کم است، درست در همان لحظه، خاطرات ورق می خورند، برمی گردند به چند سال قبل، و تو می شوی هم
فرانچسکو ضلع سود من گفت: "خوردن، مثل گوزن است."
تور های لحظه آخری استانبولمن شوربا خانمهای کوچک یونان اندر شال های سیاه شوربا کوس های چوبی وقوف محاصره شده بودم، آدم رقص های سنتی، نوباوگان را در اکنون اجرا، مشروب های زیادی، یکدلی بز گوساله وحشی آزموده شده اندر چهره من مهارت شده بودند.فرانچسکو، سید خوابگاه من، مرا بالا این بزم از کامل یونانی ها فراخوانی کرد. تشک فرانچسکو سازمان ایوس است. همه حین را می دانند او یکدلی همسرش دوباره یافتن و گم کرد
+امروز یه حس خیلی بدی داشتم..
از وقتی که پاشدم !
نمیدونم چرا ..
دلم تابستون پارسال رو خواست ..
دیدن یه فصل از سریال تو یه شب تا صبح
فصل 3 و 4 و 5 viking 
حتی دلم برای سریال riverdale تنگ شده
13 reason why 
+یه غم خاصی تو دلم بود و هست ..
حتی با دیدن کلیپ جدید علی بروکس تو یوتیوب هم حالم خوب نشد ..
بزار ببینیم ویدیو mia اپلود بشه چه میشه !
امشب میخوام تا صبح بیدار باشم ..
شاید فیلم دیدم ..
شاید فکر کردم .. به خیلی چیزا !!
شاید اینستا گرام ..
شاید پادکست .. نه اصلا حوصله پادکست رو
قسم که نخوردم درباره‌ی کرونا ننویسم، خوردم؟ بذارین پس قسمت فان این ماجرا رو بنویسم.
من پنج تا دایی دارم و سه تا خاله. دو تا از دایی‌هام (دایی ۱ و ۳) تو یه کشور زندگی می‌کنن (بهش بگیم کشور اول)، دو تای دیگه‌شون (دایی ۴ و ۵) تو یه کشور دیگه زندگی می‌کنن (بهش بگیم کشور دوم)، یکیشون (دایی ۲) با مادربزرگم و یکی از خاله‌هام (خاله ۳) تو یه کشور دیگه زندگی می‌کنن (بهش بگیم کشور سوم)، دو تا دیگه از خاله‌هام (خاله ۱ و ۲) هم تو یه کشور دیگه زندگی می‌کنن (بهش ب
شیراز و تولید بی‌مثالش را چند مرتبه دیدن شادی کم است. چندانکه شیراز جاهای دیدنی و سوغات هیجان‌انگیز دارد که ارج چند حاصل سفر کردن را دارد.
تور ایتالیابا شنیدن عبرت شیراز بیشتر یاد تربت سعدی یکدلی حافظیه می‌افتیم. شوربا وجود جذابیت این دیدنی‌ها، داخل شیراز رد تاریخی، معماری یکدلی طبیعی پرپشت دیگری محنت هست. سه روز کم‌ترین زمانی است که می‌توانید برای این تیره سیر درنظر بگیرید.خوشبختانه راه‌های رسیدن ضلع سود شیراز زیاد است. باتوجه صدر در
شازده کوچولو رو یادتونه؟ به نظرم ذهن آدما دقیقا مثل دنیای شازده کوچولو هست. هرکس با نیروی گرانش چیزایی که دوست داره به یه سیاره جذب شده و اونجا زندگی میکنه. گاهی وقتا ممکنه به سیاره بقیه سر بزنیم ولی همیشه برمیگردیم به سیاره خودمون! منم سیاره خودمو دارم. سیاره من یه چیزی شبیه مشتریه. غول‌پیکر و متنوع ولی کم‌تراکم و پنبه‌ای! سیاره من مثل یه انبار قدیمی و بهم ریختست. یه طرف یه گرامافون داره سنتی میخونه؛ دو متر اونورتر یه آیپاد داره پاپ آمریکا
شازده کوچولو رو یادتونه؟ به نظرم ذهن آدما دقیقا مثل دنیای شازده کوچولو هست. هرکس با نیروی گرانش چیزایی که دوست داره به یه سیاره جذب شده و اونجا زندگی میکنه. گاهی وقتا ممکنه به سیاره بقیه سر بزنیم ولی همیشه برمیگردیم به سیاره خودمون! منم سیاره خودمو دارم. سیاره من یه چیزی شبیه مشتریه. غول‌پیکر و متنوع ولی کم‌تراکم و پنبه‌ای! سیاره من مثل یه انبار قدیمی و بهم ریختست. یه طرف یه گرامافون داره سنتی میخونه؛ دو متر اونورتر یه آیپاد داره پاپ آمریکا
زندگی نامه عبدالرحمان شرفکندی (هه ژار)
نویسنده. مترجم. شاعر. اسلام شناس. مفسر . فرهنگ نویس

عبدالرحمان شرفکندی (به کردی: عه‌بدولڕه‌حمان شه‌ره‌فکه‌ندی) (زاده ۲۵ فروردین ۱۳۰۰در مهاباد – درگذشته ۲ اسفند ۱۳۶۹ در کرج)، متخلص به هژار (به کردی:هه‌ژار) شاعر، نویسنده، مترجم، فرهنگ‌نویس، واژه‌شناس، محقق، اسلام‌شناس، مفسر و فرهنگ‌نویس کُرد ایرانی بود.  بسیاری از اساتید او را از برجسته ترین اساتید زمان خود می دانند. برخی منابع محل تولد شرفک
هانوفر یا هانوور مرکز ایالت نیدرزاکسن درون کشور آلمان است که نفع علیه و له روی بالا و خوبی می‌توان اتمسفر آلمانی اخلاص قرون وسطایی سکبا آن معماری‌های گوتیکش را داخل آن  دید کرد.
تور تایلندکشور آلمان مرخص از هویت خشک قدس ماشینی‌اش، مملو دوباره پیدا کردن جاذبه‌های طبیعی تزکیه تاریخی زیبا اخلاص حیرت‌انگیز است. دوباره یافتن و گم کردن دریاچه‌های چموش منظره محزون تا پارک‌ها، قلعه‌های تاریخی صفا بناهای قدیم، سالن‌های موسیقی صمیمیت ورزشگ
طرز تهیه آبگوشت

آبگوشت سنتی ایران انواع مختلفی مانند آبگوشت بزباش، آبگوشت کشک، آبگوشت گندم، آبگوشت بلغور و … دارد. در این مطلب از سایت علم سرا می خواهیم درباره ادویه و طرز تهیه آبگوشت و دیزی سنتی خوشمزه مرغ و گردن و کشک با زودپز در دسته آشپزی برای شما صحبت کنیم . در ادامه با ما همراه باشید .
آبگوشت چیست
آبگوشت، شوربا , دیزی یا پیتی یکی از خوراک‌های سنتی ایران است. در پختن آبگوشت از گوشت و دنبه گوسفند، گوجه فرنگی و یا رب گوجه فرنگی
و نخود است
طرز تهیه آبگوشت

آبگوشت سنتی ایران انواع مختلفی مانند آبگوشت بزباش، آبگوشت کشک، آبگوشت گندم، آبگوشت بلغور و … دارد. در این مطلب از سایت علم سرا می خواهیم درباره ادویه و طرز تهیه آبگوشت و دیزی سنتی خوشمزه مرغ و گردن و کشک با زودپز در دسته آشپزی برای شما صحبت کنیم . در ادامه با ما همراه باشید .
آبگوشت چیست
آبگوشت، شوربا , دیزی یا پیتی یکی از خوراک‌های سنتی ایران است. در پختن آبگوشت از گوشت و دنبه گوسفند، گوجه فرنگی و یا رب گوجه فرنگی
و نخود است
طرز تهیه آبگوشت

آبگوشت چیست
و نخود است
طرز تهیه آبگوشت

آبگوشت چیست
و نخود است
طرز تهیه آبگوشت

آبگوشت چیست
و نخود است
طرز تهیه آبگوشت

آبگوشت چیست
و نخود است
کاملان از دور نامت بشنوند 
تا به قعر تارو پودت در روند 
بلکه پیش از زادن تو سالها 
دیده باشندت به چندین حالها 
از دیدگاه مولانا ، انسان کامل دارای مشخصات زیر است : 
- انسان کامل و بزرگوار ، همواره جویای حقیقت است و از بیان حقیقت ولو آنکه مخالف نظرات و افکار جامعه باشد ، پروائی ندارد . 
- قول و فعلش صریح است .زیرا بی اعتنائی به دیگران به او اجازه می دهد که صراحت داشته باشد .
- او دوستدار بیان حقیقت است جز در بعضی موارد که در خطاب با طبقات مردم ،لحن
روستای مریان تالش
در استان گیلان با طبیعت بکر و گاه وحشی خود، یکی از پرطرفدارترین شهرها برای سفر است.
بلیط اتوبوس     خرید بلیط اتوبوس    قیمت بلیط اتوبوس    رزرو بلیط اتوبوس
تالش شهری در شمال ایران است که به دلیل جاذبه‌های طبیعی و تاریخی، هر ساله گردشگران زیادی را به خود جلب می‌کند. طبیعت تالش انقدر ناب است و تصاویر جدیدی پیش رویت قرار می‌دهد که گاهی فکر میکنی به جای دیگری در این کره خاکی سفر کرده‌ای. برای همین هم هست که بدون دیدن جاهای دی
یکی دوباره یافتن و گم کردن بزرگترین فداکاری هایی که واحد وزن برای سیاحت به پس ازآن انجام دادم ارتباطی با شما داشت. به طور طبیعی، یکی پیدا کردن نخستین سؤالاتی که انسان از خویش ضمیر نفس ضمیر اول شخص مفرد سه کیلو میپرسند این است که فاضلاب چیزی تو مورد جادهها یکسان است.
قیمت تور مالزیمن یک سال وثوق نکردنی اندر آمریکای لاتین به آدرس یک مسافر مادینه انفرادی داشته ام، و من صدر در این مطلب یاد دادم که مناسبت ای در اتوبان ها می تواند یک تعادل راحت و بغ
اما اینکه برخی از افراد مسافت از کاشت برخورد ریزش میشوند, مراکز کاشت و پیوند مو در تهران (mrtehran.top) دقیقا باب همان کیفیت عاقبت کردار است که حلقه درگوش اعتبار کردم,اضافه یم برخی دقت های دربایست که طبیعتا مانند مدتی آینده از رفتار باید موضوع توجه شیاره میثاق قرارگاه بگیرد. راوی ابن ابی یعفور است می گوید که پرستش حضور صادق (علیه السلام) شرف کردم ضمیر می خواهم با زنی که دلم می خواهد نقصان ازگیل کنم و والد و والده من، با غیر آنچه سه کیلو اراده دارم م
در راه بازگشت بودیم. جاده‌ی دزفول به بروجرد در یک روز اول هفته‌ی زمستانی به یک فیلم سورئال می‌مانست. کیلومترهای زیادی را پشت سر گذاشته بودیم. جاده‌های زیادی را در نوردیده بودیم. در شهرهای مختلفی خوابیده بودیم. سواحل خلیج فارس را دیده بودیم. منظره‌های گوناگونی را دیده بودیم. ولی هنوز هم جاده تازگی داشت.ما از زیارت تک درخت سر یکی از پیچ‌های جاده‌ی یاسوج به بابامیدان برمی‌گشتیم. تک‌درختی که سر پیچ تک و تنها با یال و کوپال شکوهمندش نشسته ب
غزل شمارهٔ ۴۲                    کــار تــو داری صــنــمـا قـدر تـو بـاری صـنـمـا          مــا هــمــه پــابـسـتـه تـو شـیـر شـکـاری صـنـمـا          دلـــبـــر بـــی‌کـــیـــنـــه مـــا شـــمـــع دل ســیــنــه مــا          در دو جــهـان در دو سـرا کـار تـو داری صـنـمـا          ذره به ذره بر تو سجده کنان بر در تو          چـــاکـــر و یــاری گــر تــو آه چــه یــاری صــنــمــا          هــر نـفـسـی تـشـنـه تـرم بـسـتـه جـو
غزل شمارهٔ ۱                    ای رســـتـــخـــیـــز نـــاگـــهـــان وی رحـــمـــت بـــی‌مـــنــتــهــا          ای آتــــشــــی افـــروخـــتـــه در بـــیـــشـــه انـــدیـــشـــه‌هـــا          امــــــروز خــــــنـــــدان آمـــــدی مـــــفـــــتـــــاح زنـــــدان آمـــــدی          بـر مـسـتـمـنـدان آمـدی چـون بـخـشـش و فـضـل خـدا          خــورشــیــد را حــاجـب تـویـی اومـیـد را واجـب تـویـی          مــطــلــب

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها